| Kikoo a întrebat:

Este nevoie obligatorie de timbru pentru a trimite o scrisoare? Daca da, se gasesc altundeva in afara de oficiul postal?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Păi da, ai nevoie de timbru, altfel cum vrei să-i plătești transportul?! ))
Timbre, găsești numai la Oficiile Poștale, nicăieri altundeva. Valoarea timbrului e 1, 30 lei, în țară. Iar, în Europa e 3, 5 lei.

| Kanajambe69 a răspuns:

Da. O scrisoare normala are nevoie de un timbru de valoare modica (1 leu si putin).
Din ce stiu, doar la posta si cred ca si in unele librarii poti sa gasesti timbre.