| OneTap a întrebat:

Este permis sa te plimbi prin pădure in aceste momente de pandemie? Daca nu ce sanctiuni se aplica daca esti prins?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa cel de mai sus! N-ai voie sa iesi decat la 3-400 (5 minute de mers pe jos) metri de casa pentru plimbari si cu declaratie si n-ai voie dupa ora 22:00 pana la ora 06:00. https://bit.ly/34BnkLm
Raspunsuri oficiale mai poti gasi si aici: https://bit.ly/2V777KF

| Adry05 a răspuns:

N-ai voie pentru că n-ai voie să te îndepărtezi de locuință decât cu motive urgente iar asta nu e urgență

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca padurea este in proximitatea adresei tale de domiciliu si ai declaratia de propria raspundere unde scrii ca faci activitati sportive individuale... in caz contrar amenda de la 2.000 la 20.000 ron

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu ești la furat lemn, zici că tocmai culegi ciuperci

pct 2 din declarația aia vestită

asigurarea de bunuri care acoperă necesitățile de bază ale persoanelor și animalelor decompanie/domestice

| JicaContra a răspuns:

Coroana regatului unit romanesc? rolling on the floor
vrei sa spui corona tongue~~~~

si, NU, nu ai voie sa iesi la plimbare, dar cum e putin probabil ca politia sa patruleze prin padure, si sa te prinda cineva e mai greu!

| SoareDaniel a răspuns:

Fa-ma si pe mine sa inteleg mai intai un lucru, care paduri? sa nu mor prost