| alina1234555 a întrebat:

Este prima oară când călătoresc singura cu avionul, si prima oară când fac escală. Sunt destul de derutată, deoarece nu pot face check in online, iar zborul meu este la 3 dimineața. Am escală de 2 ore la București, si nu stiu cum sta treaba cu bagajele sau daca schimb aeronava. Imi este tare teamă să nu întârzii. Îmi poate explica cineva in ce conditii se desfasoara un astfel de zbor si ce ar trebui sa fac?! Vă mulțumesc

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Despre ce companie aeriana e vorba?
bilete sunt luate separat sau cau unul singur?

daca ai luat biletele ca unul singur nu ai nicio treaba cu bagajele la escala, se duc singure in urmatorul avion

| alina1234555 explică (pentru suntserios):

Deci e un singur bilet, prima companie se numeste Hahn Air, iar apoi de la Bucuresti e blue air.Deci bagajele se duc in urmatorul avion. totusi cel de la hahn air si de la blue air, au curse constanta-Londra in acelasi timp. Nu intelg de ce a fost rezervat pentru 2 companii diferite. Oricum Multumesc!

1 răspuns: