| Anomim2025 a întrebat:

Este un autobuz cu care merg ocazional in orasul in care locuiesc si de obicei se afla si un om cu probleme psihice care vorbeste de multe ori singur.
De ce tinerii din autobuz mereu rad de individul respectiv? Nu este vina lui ca asa s-a nascut.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Lipsa de educatie, de civilizatie si lipsa bunului simt.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cauza proastei educatii primite. Ei cred ca daca au cine stie ce telefoane scumpe sau nu au nici un fel de griji, sunt foarte inteligenti.
Numai prin comportamentul lor dovedesc exact inversul.

| RAY a răspuns:

Proasta educatie, lipsa bunului simt, civilizatiei, ai dreptate

| Samariteanul a răspuns:

Nu-i baga in seama, sunt tinerii care au avut totul la bot si nu stiu ce inseamna sa induri.Ei nu constientizeaza ca ar putea ajunge in viitor exact la el.ncearca sa-l ajuti daca ai posibilitatea cu haine/mancare sau bani.

| tril a răspuns:

Din cauza lipsei de educatie.
Ce ar fi daca atunci cand ei vorbesc la telefon (cu casca), noi ceilalti am crede ca vorbesc singuri?

| Iulian231 a răspuns:

Ai dreptate..nu este vina lui. Tinerii din ziua de azi nu isi dau seama de ce se intampla in jurul lor.Chiar daca am 17 ani. câteodată ma gandesc daca as fi fost eu in locul dânsului/dânsei si tot asa.Incearca sa il ajuti daca poti cu ceva..crede-mă daca il ajuti sa coboare din autobuz el te v-a aprecia foarte mult si te v-a. Daca vezi ca are si probleme financiare.i-ai o haina groasa..se apropie iarna.Fa tot ce poti..nimic nu e imposibil si nu exista nu pot. Daca nu iti permite financiar sa iei o haina noua.i-a de la sh sau cauta pe la parinti, prieteni.Succes! Sa isi amintească cineva de tine.e cu totul special.