| Syrenutxa a întrebat:

Eu am router wirelles TRENDnet si nu am modem-ul wirelles ci modem-ul obisnuit. Din cate am inteles eu, pe routerul asta, nu trebuie sa pun cablu-internet de la 2 calculatoare pentru ca acesta este wirelles dar cum nu am modem-ul wirelles atunci am pus 2 cabluri la lan 1 si lan 2. Au inceput sa apara intreruperi, cum ar fi sa se deconecteze de multe ori si eu trebuie sa scot priza si sa pun din nou...Ma gandeam ca poate cauza vine de la modem-ul obisnuit si ca trebuie sa cumpar wirelles si avea sa fie in stare buna? Sau ce alt sfat mi-ati putea da? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atata timp cat folosesti cablu nu ai nevoie de modem wireless. Daca folosesti simultan doua calculatoare problema s-ar putea sa provina din cauza latimii de banda a internetului, poate este prea mica pentru amandoua. Tot la fel s-ar intampla si daca ai folosi un calculator cu cablu si unul cu modem wireless. Nu spui cum merge internetul cand folosesti doar un calculator. Numai bine!