| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Exista garsoniere in Bucuresti unde utilitatile intra in pretul de chirie de ex in 890 de lei?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Chiria la o garsoniera in Bucuresti este in jur de 200-250 de euro pe luna, PESTE care tu trebuie sa ai bani extra, pentru intertinere: incalzire, apa calda, apa rece, gaz, curent, telefon samd.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu exista. Platesti chiria+utilitatile(energie electrica, gaze, internet etc) Tu le consumi cat locuiesti acolo, nu proprietarul.

| Violleta2022 a răspuns:

Inca nu am auzit de asa ceva, ca nu-i convine propietarului sa iti ia o suma fixa, cand tu ai chef sa consumi poate dublu energie sau apa si el plateste din banii luati.
Chiria este una, facturile de utilitati este alta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am auzit nicaieri in Romania sa se inchirieze in regimul asta.
nici nu ar avea sens.
tu poti consuma intr-o luna curent cat costul chiriei

| Wr3nch a răspuns:

Daca cauti atent gasesti, dar verifica atent zona, si sa nu fie ceva parte din casa sau vila, ca asa te aud proprietarii mereu.

| goguPatent a răspuns:

Asta ar insemna ca proprietarul sa suporte toate excesele tale de consum.

| Nouvel a răspuns:

Nu, nicaieri (cel putin in Romania) utilitatile nu intra in pretul chiriei. Nici in Bucuresti, nici in alt oras.