| matrix100 a întrebat:

Exista lacate cu alarme, care daca se introduce o cheie gresita, sau la lovituri se declanseaza alarma. As vrea sa-mi cumpar o bicicleta si sa-i pun un lacat pe palierul scarii. Ce credeti?, exista vreo modalitate de a fura bicicleta fara ca alarma lacatului sa se declanseze? Exista puncte sensibile ale acestor lacate cu alarma? Multumesc anticipat pentru raspunsuri

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi aici: https://goo.gl/qUDbz6 Am scurtat URL-ul ca sa nu te chinui cu el.

| NRazvan a răspuns:

Cred ca exista gageturi de genul acesta dar ajung la 100+$ si nu cred ca merita. Daca iti cumperi lant din acela cu tot cu lacat urmareste ca lacatul sa fie numai cu cifru(4 cifre+). Cifrul se sparge mai greu pe cand cele cu cheie se desfac destul de usor. Daca iti iei o bicicleta scumpa mai bine o bagi in casa, ii faci loc undeva pe perete sau sub pat, decat s-o lasi afara. Sunt care iti pot fura coarnele sau o roata sau pedalele, chestii usor de desfacut...

| Salontanul a răspuns (pentru NRazvan):

Serios? Cifrul se sparge cel mai usor daca ai o ureche buna. Si documenteaza-te inainte de a da un raspuns!

| NRazvan a răspuns (pentru Salontanul):

Din ce imi dau seama omu vrea ceva care sa.l anunte pe telefon, gen sa-i sune telefonul, nu sa chitaie lacatul pe palier...