| Fferdy a întrebat:

Exista o aplicatie care poate citi scrisul dintr-o poza?

7 răspunsuri:
| mircea22b a răspuns:

Aplicatiile care recunosc scrisul merg mai prost decat citirea umana. De-aia se folosesc captcha-uri. http://en.wikipedia.org/wiki/CAPTCHA

| Fferdy explică (pentru mircea22b):

Eu ma refer... de exemplu daca merg la un muzeu si vad o carte interesanta, sa nu ii fac poza, pot folosi aplicatia.

| mircea22b a răspuns (pentru Fferdy):

Inteleg. Ai primit la scoala un curs in pdf cu imagini in loc de cuvinte, sa pui mai greu pe telefon pentru copiere. Acum ai vrea sa transformi in text si sa pui pe telefon doar partea din curs care a predat-o. Exista astfel de aplicatii dar pocesc cuvintele ici si colo. Nu stiu daca s-a obosit cineva sa bage dictinarul roman intr-o astfel de aplicatie.

| Fferdy explică (pentru mircea22b):

Nu conteaza daca in loc de "masa" spune "casa", dar eu vreau macar atat.

| RusescuO a răspuns:

Nu am auzit dar poate...

| Fferdy explică (pentru RusescuO):

Dar la Google Translate Mobile se poate. Dar eu vreau fara 'net.

| Aalyn91 a răspuns:

Nu nu exista