| Skarr a întrebat:

Exista o chestie sau o aplicatie care sa fie ca o oglinda dar sa nu iti arate opusul? Adica sa te vezi cum te vad ceilalti oameni. Sa te vezi din perspectiva altora ca sa zic asa. Stiu ca pot sa fac un video si sa fie asa dar vreau ceva in timp real ca o oglinda. O aplicatie ceva.

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Adica. sa faci un video call din fata ta, cu cineva si sa iti dea partajare la ecran sa te vezi (cum te vede el)?

| Skarr explică (pentru DoarBogdan):

Nu. Ma refer. Cum ar fi cand te duci sa te uiti in oglinda. Sa nu mai fie gen opusul tau. Adica cand ridici mana stanga in oglinda se vede tot in stanga. Dar o persoana cand ridici mana stanga o vede in dreapta. Si ma gandeam daca exista o aplicatie sau ceva. Adica in poze de exemplu parul imi sta naspa. Asta e pentru ca atunci cand te uiti in oglinda tu iti aranjezi parul sa se vada bine in oglinda. Dar nu se vede la fel in realitate cand se uita o persoana la tine sau cand faci o poza. Asa ca m-am gandit. Daca mi as araja parul sa se vada bine in poze. Din perspectiva altor persoane. Intr un fel sa fie opusul oglinzi. Are logica ce zic?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Skarr):

Cred ca e prea seara sa percep eu asta laughing
Asta sau. nu are.

Pai. este pur si simplu perspectiva ochilor, nu ai ce sa le faci.

Sau altfel, ai un laptop? Ia incearca sa dai acolo in bara de cautare dupa "camera" si sa te inregistrezi. Daca nu ma insel, acolo dupa inregistrare, cand te uiti la ea, ti-o roteste pe axa verticala (dar nu bag mana in foc).

| Skarr explică (pentru DoarBogdan):

Stiu de asta. Merge si pe telefon, in setari ai un buton dar tot in oglinda se vede video si se inverseaza doar dupa ce opresti filmarea. Dar ma interesa sa poti sa vezi asta in timp real nu sa ma inregistrez si sa ma uit dupa.

| Skarr explică (pentru DoarBogdan):

Tocmai am aflat ca. Daca pui 2 oglinzi una langa alta la un unghi de 90 grade. O sa se reflecte o oglinda in cealalta si intr o oglinda o sa te vezi normal si in cealalta oglinda o sa te vezi cum te vad ceilalti oameni. O sa incerc maine sa vad daca merge laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Skarr):

Vezi sa nu... le spargi.

| StefanE2019 a răspuns:

Întrebări de te doare mintea...

| CatalinB11 a răspuns:

Exista o carte foarte frumos scrisa, cu acest subiect: "Portretul lui Dorian Grey". Ti o recomad cu mare placere.