| Mihai651 a întrebat:

Exista oameni de stiint care cred in reincarnare,daca da, cine?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.
Eu am intalnit pana acum doua persoane care au spus ce ei sunt Einstein, reincarnat.
Unul a fost in parc, celalalt la un sanatoriu...

| N0xEterniS a răspuns:

Thomas Henry Huxley ( n:1825 d:1895 ) credea ca reincarnarea este plauzibila.

Julian Huxley (n:1887 d:1975 ) credea ca reincarnarea era in armonie cu stiinta.

Henry Ford (n:1863 d:1947 ) a gasit idea de reincarnare acceptabila.

Ian Stevenson (n:1918 d:2007 ) credea ca reincarnarea este adevarata, a condus si studii pentru a afla mai multe.

| Adiadictie a răspuns:

Nu ai de unde sti ce cred alti oameni.

| Viman_Ionuț_2002 a răspuns:

Grigore Antipa