| adryon a întrebat:

Exista statii de emisie receptie de tip walkie talkie care sunt sub forma de handsfree? Cum sunt castile care le folosim in masina cand avem mainile ocupate dar care sa nu se lege la un telefon. Pur sis implu sa comunice pe o frecventa prestabilita numai ele doua. Exista? Si cam la ce pret?

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Eii, nu dispera, cauta in talcoic, targ la ocazii si gasesti la pret de citeva sute.Cat despre hansfree(maini libere) te poti conecta prin casti cu microfon cu fir, casca are incorporat si microfon si este activata emisia prin vorba, adica avc (active voicecommand ) etc.Nu au conectare prin bluetoth ci numai prin fir din pacate.Si gasesti ceva foarte bun nu jucarii chiar performante cu afisaj frecventa sau canal etc.Bafta

1 răspuns:
| Nostradamuss a răspuns:

Alea nu sunt comerciale si oricum nu ai avea bani de ele.