| BoOoMbOnik a întrebat:

Exista tren care duce direct de la gara de nord din Bucuresti in Costinesti? Sau trebuie sa merg pana in Constanta si acolo sa iau alt tren pana in Costinesti?

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Toate trenurile care vin din țară, cu destinația Mangalia ( trecînd și prin Costinești) merg numai pînă la Constanța.
Apoi, pentru Mangalia, sunt vreo 5 sau 6 trenuri ( cu opriri în toate stațiile)care fac naveta de dimineața pînă seara ( între Constanța și Mangalia, și retur).
Toate aceste trenuri sunt afișate pe panourile gării din Constanța ( cu orele de plecări și sosiri).
Drum bun!

1 răspuns:
| wEeEk1d a răspuns:

Sigur ca sunt si chiar foarte multe, desigur toate au o pauza de 10-15 minute poate si mai mult la Constanta dar merge acelasi tren.
http://informaremt.cfrcalatori.ro/....../rute.aspx