| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo harta cu punctele de reciclare din toate orasele (ma intereseaza DOAR aparatele acelea care iti dau banii inapoi pe ambalaje)?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ar trebui sa existe la cei de la compania locala de "apa si gunoi" din orasul tau, ca ei sunt cei care colecteaza totul din aceste conatinere.

| NunuNini a răspuns:

Nu stiu daca exista o harta.
Dar "aparatele acelea care iti dau banii inapoi pe ambalaje" se gasesc in curtile hiprmarket-urilor. Si nu dau bani, ci niste bonuri pe care le folosesti la cumparaturi in acel hipermarket.