| Notty a întrebat:

Exista vreun antivirus care sa elimine virusii cand ei deja sunt in calculator? daca da, care? fundita love struck

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Încearcă în felul următor:
-Descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi.
-Descarcă şi instalează un program antivirus gratuit, de ex. avast! 7 free (Avira 2012 free ori AVG 2012 free), tot de pe site-ul oficial.
-Completează cele 2 programe cu un firewall bun, de ex. ZoneAlarm ori Comodo Firewall, tot de pe site-urile oficiale.
Aceste 3 programe îţi oferă o protecţie bună, aproape ca un program antivirus foarte bun cu licenţă. Succes şi numai bine!

| mgtow a răspuns:

Microsoft security essentials.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kaspersky este unul dintre cele mai bune antiviruse

| babyalexa a răspuns:

Pai orice antivirus.Eu folosesc AVG si sunt multumita.Dai scan si el isi face treaba.

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns:

Eu am eset nod32

| jamesbond28 a răspuns:

Malwarebytes' Anti-Malware. E super bun. Mi-a eliminat chiar si virusul conficker. Nu e un antivirus obisnuit care sa se deschida automat atunci cand pornesti PC-ul, asta e singurlul lui dezavantaj. Poti sa il descarci gratuit fara trial.
http://www.malwarebytes.org/

| dory17 a răspuns:

AVG internet security pentru mine e destul de bun sper sati placa si sterge si virusi imediat dupa scanare automat