| Cristian36 a întrebat:

Fratilor, cum s-au construit piramidele si cine anume?

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Au fost construite de egipteni si deocamdata se stie doar cum au fost transportate pietrele, printr-un sistem de canale.
http://www.yoda.ro/......idele.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea aceasta am pus-o si eu, unor turisti egipteni, la o banala cafea. Mi-au spus ca a fost carat nisip in jurul locului unde au fost creata fiecare piramida, s-au urcat si asezat blocurile de piatra, apoi a fost inlaturat nisipul.

| Ax3LdeV a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=U2uq7NA78Zc Explica acolo ce e cunoscut

| Staif a răspuns:

Presupuneri, sunt multe. Realitatea insa... nu se stie.