| Just4Joker a întrebat:

Fratilor, sunt nervos la maxim.
Mi-am pus ca bou' o folie protectoare pe telefon si apoi am scos-o (nu mi-a placut fiindca erau o gramada de bule si touch-ul era "aspru" ). Problema e ca acum touch-ul e la fel de aspru si ma enerveaza la culme.
Ce-i de facut? Cu ce trebuie curatat? Eu l-am curatat cu niste servetele umede speciale pentru. LCD-uri/Smartphone-uri etc. de la Pronto, apoi cu carpa pe care am primit-o cand am luat folia. Exista vreo metoda sa-l mai fac la fel de "smooth" cum era?

2 răspunsuri:
| Dragos707 a răspuns:

Poti curata cu spirt sau parfum. Ca sa nu mai ramana aspru il poti sterge cu vata imbibata in spirt si apoi cu un servetel uscat.

| BDoruAndrei a răspuns:

Daca e zgaraiat de aia e aspru. exista o solutie ce se da pe ecran si umple zgaraieturile. solutia aia se transforma din lichid in plastic si asa iti rezolva display-ul.