| GabytzGabytzu a întrebat:

Fumez rareori si de multe ori cand trag in piept simt ca imi ramane fumul in gat.Acum cam de o saptamana cand trag in piept ma ustura si doare gatul.
Ma puteti ajuta?

8 răspunsuri:
| Jhfdfd a răspuns:

Nu îți putem face noi nimic, din păcate.
Sincer este cea mai proastă alegere "fumatul"! Nu spun că eu nu sunt tentată sau că nu mai încerc așa din când în când dar nah oh go on.
Oricum ca să te ajut îți recomand ca dacă fumezi să fumezi ceva bun, și să știi dacă ești la început da te doare gâtul, însă după se obișnuiește organismul. De fapt sigur ești începător că altfel nu te-ar durea gâtul laughing.
Spun asta pentru că și eu am trecut prin faze de genul oh go on și știu cum e laughing.

Sper că ți-am fost de ajutor happy.

| GabytzGabytzu explică (pentru Jhfdfd):

Fumez kent8.
Dc ma doare gatul si cand cineva fumeaza langa mine?

| Jhfdfd a răspuns (pentru GabytzGabytzu):

Nu știu asta laughing, ți-am zis organismul fiecăruia :p. Eu azi am fumat o țigare Kent de nu știu care mentolată, și vreau să spun că nu am avut nimic în cazul în care nu mai fumasem de vreo 2 luni și ceva laughing.

| ErikaEri a răspuns:

Buna. este normal la inceput sa se intample asta. plus unele momente in care iti mai este si putin rau. si ew sunt fumatoare, si uneori ma doare gatul cand fumez, nu suport fimul de tigara...la mine este ok daca am o gumita in gura atunci cand fumez. la mine functioneaza gen ''pansament''

| RazvanCrd a răspuns:

Dacă ești un fumător începător atunci poate nu e foarte sigur că tragi în piept. Oricum este o chestie de început...și dacă vrei să fumezi încearcă să nu îți iei Winston sau alte țigări de astea ci mai bine ceva mai bun...o să vezi că nu o să te mai doară gâtul.

| Jhfdfd a răspuns (pentru RazvanCrd):

Winston la începători e moarte sigură laughing.

| Denis_Borchină_2004 a răspuns (pentru RazvanCrd):

Dar de care?

| DarkClown a răspuns:

Frate daca zici ca fumezi rareori pot presupune ca nu esti dependet de tigari. Daca vezi ca te doare in gat ai putea sa nu stiu, sa nu mai fumezi?