| TheSoldier a întrebat:

Funda! Am un notebook. Si atunci cand sunt intr-o confa pe skype si joc si minecraft in acelasi timp face ca un aspirator laughing. Este foarte enervant. Dar daca opresc minecraftul inceteaza? Aveti cateva cai pentru a remedia aceasta problema? Face un zgomot enervant. Cum sa il opresc?big grin

Răspuns Câştigător
| Anca2999 a răspuns:

Asa imi face si mie notebook-ul, problema este ca nu are destula viteza si se supra-solicita, de aceea cand inchizi una dintre aplicatii se opreste acel "aspirator" happy. Funda?

| TheSoldier explică (pentru Anca2999):

Crezi ca daca as cumpara o chestie care o pun dedesubtul laptopului care raceste o sa mai faca asa?

| Anca2999 a răspuns (pentru TheSoldier):

E Posibil sa mearga insa stii cum e..mai trebuie lasat sa "respire" sa se raceasca putin, cel putin notebook-ul meu de la a se bloca a ajuns la a se inchide atunci acnd nu-i convine cevalaughing

| TheSoldier explică (pentru Anca2999):

Ce configuratie are notebook-ul tau? Ca sa stiu daca e mai bun sau mai prost decat al meubig grin

| Anca2999 a răspuns (pentru TheSoldier):

Http://www.one-it.ro/......0-1C7.html
Uite aici, totul despre al meu.

| TheSoldier explică (pentru Anca2999):

Multumesc pentru informatii! O ultima intrebare si iti dau funda : Diseara am de gand sa il desfac sa vad daca are praf si sa il curat. Tu ce zici? Sa fac asta? Te intreb pe tine pentru ca vad ca te pricepi.

| Anca2999 a răspuns (pentru TheSoldier):

Pai...depinde de tine, poti sa-l desfaci sa-l cureti, insa..nu te-as sfatuii daca nu stii cum trebuie piesele puse...adica stii, cand o sa-l desfaci cu siguranta nu te vei abtine si vei lua o pensula sa il cureti de praf ( orice laptop/pc se umple de praf la un moment dat. ) iar apoi daca te apuci si misti vreo piesa, e posibil ca apoi dupa ce-l inchizi sa nu functioneze, deci mai bine ai merge la cineva care stie locul fiecarei piese din laptop ca sa ti-l curete, chit ca dai 20-30 de lei. Mai bine decat sa platesti o reparatie dupa.big grin Merci pentru apreciere.