| vinoACASAcuMINE a întrebat:

Funda! Cât costă să publici o carte?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu costa nimic si vei putea primi si ceva bani, daca o editura accepta s-o publice.
Daca o faci pe cheltuiala proprie costul este in functie de numarul de pagini, numarul de exemplare si material si tipografie.
Detalii afli daca te adresezi unei tipografii si le ceri o oferta de pret.

2 răspunsuri:
| Anon31241212 a răspuns:

Trebuie sa te duci la o editura si daca sunt interesati de cartea ta o vor publica. Pretul depinde de numarul de pagini, de cum vrei sa arate, ce fel de foaie, coperta, etc. Mult succes!

| Elena_Delia_1997_0de1 a răspuns:

Păi cred că sunt mai mulţi factori care stabilesc preţul. Editura, ar fi unul din ei. Nu e un preţ anume.