| vinoACASAcuMINE a întrebat:

FUNDA! Cum functioneaza siteurile precum 30 de grade? Daca iti cumperi un grad militar (caporal spre exemplu) devii si in realitate caporal? Sunt singur ca nu vei avea drepturile unui caporal, dar macar devii un fel de militar onorific?

Răspuns Câştigător
| hercule788 a răspuns:

Nu,nu vei deveni militar onorific! Acele site-uri oferă grade spre vânzare, dar le poți folosi doar dacă ești militar, adică să ai un al 2 rand de grade in caz că ți le pierzi sau le murdărești! Iar dacă nu ești militar Nu ai pe ce sa le pui pentru ca îți trebuie uniforma, iar pentru acea uniforma trebuie sa urmezi una dintre Scoliile de Maiștri și Subofițeri militari sau una dintre Academiile militare!
FUNDA?

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Adica tu poti gandi ca daca iti cumperi, de la un magazin de broderie, INSEMNUL unui grad (caci gradele nu se vand), obtii vreun drept? OK! Afla atunci ca este ilegal si sa il porti, cata vreme nu ti s-a conferit legal, nici uniforma nu o poti purta fara drept, si desigur nu obtii nici un drept de nici un fel, pentru ca ti-ai cumparat o broderie.