| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Funda. Cum se face dropshipping-ul?

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Exista 2 tipuri de dropshipping.
1. Cumperi produsul, astepti pana iti vine tie sau il trimiti direct la Amazon, eBay etc. si il vinzi la supra pret la ei pe site, ei ambaleaza produsul si il trimit, tu nu faci nimic
2. Nu cumperi absolut nimic, listezi un produs si astepti sa primesti o comanda, ei plates cu cardul, primesti banii si platesti produsul dorit din banii lor. Sa zicem ca ei cumpara un ceas de 20 euro, tu vanzandu l la supra pret de la 5e, 15 e profit fara sa faci nimic.

| Razvan500Raz500Razvan explică (pentru Sekim):

Si este legal sa faci asta?

| Sekim a răspuns (pentru Razvan500Raz500Razvan):

Normal

4 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Firmele de curierat fac drop item, lucruri cumparate de altii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Caută în ultimele mele răspunsuri, tocmai am explicat cuiva.