| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Cum vi se pare cubul rubik, usor sau greu de rezolvat? Mie mi se pare foarte greu, adica am vazut si tutorial si mi se pare teribil de rezolvat straight face

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi un prieten sau cunoscut care stie. Eu am invatat pe vremea lui Ceausecu de la un prieten si il stiam. Anii au trecut si am uitat dar este mult mai usor cand vezi.

| Vvistula a răspuns:

Pai e greu pentru incepatori, daca lucrezi la el mult o sa ajungi sa-l faci repede, totul se invata prin exercitiu, cu cat faci mai mult cu atat o sa ti se para mai usor.

| KlibrDM a răspuns:

Metoda de incepatori e super easy.

| Cucicea_Roland_1999 a răspuns:

Okay, nu o sa mă crezi, dar colegul meu îl face în 20-30 de secunde. Metoda pentru începători nu e grea, necesita doar exercițiu. Mă rog, alea avansate din câte îmi amintesc ca a arătat erau vreo peste 100 de algoritmi...e complicat la metodele ce se bazează pe cât mai puține mutări. Anyway, si-a luat de o luna "Mirror cube" și pare așa de greu. dar sunt aceleași reguli de fapt numai ca în loc de culori ai forme