| poiuyredfgbhnjkmjhyutr a întrebat:

Funda. HELP! Cainele matusii mele a fost vaccinat si dat cu o solutie anti-capuse, purici, etc. Veterinarul a spus ca solutia este toxica timp de 3 zile. Problema este ca eu m-am jucat cu el si am pus pana pe el si l-am si pupat, dar asta s-a intamplat in urma cu cateva ore. Cand am ajuns acasa m-am spalat rapid si m-am dezinfectat cu spirt. Pana acum nu am patit nimic. Ce credeti ca mi s-ar putea intampla? Ma sfatuiti sa fac ceva anume?

Răspuns Câştigător
| mariadenisa a răspuns:

Nu o sa patesti nimic, stai linistit. Solutia a fost administrata in animal nu pe blana acestuia. Poti sa dormi linistit:*

| Ixodes a răspuns (pentru mariadenisa):

Alta proasta...solutia se administreaza in regiunea dintre omoplati, cu siguranta o sa fie umeda si blana pentru cateva ore, si nu ai ce sa patesti din moment ce nu ai lins cainele in zona aceea

| mariadenisa a răspuns (pentru Ixodes):

Am si eu caine desteptule!

3 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Daca nu ai patit nimic pana acum stai linistita, numai bine.