| Toatesuntlafel a întrebat:

Funda! Unde pot face imprumut de bani fara adeverinta de venit sau loc de munca? Premiez raspunsul rapid si bun!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Rude, prieteni, Provident, amanet, camatari.

| Violleta2022 a răspuns:

Fara loc de munca si fara sa poti dovedii ca poti sa inapoiezi banii imprumutati, poti sa imprumuti doar de la : parinti, bunici, rude si prieteni.
De la camatari nu recomand, ca aia iti rup picioarele sau mainile, daca nu inapoiezi banii cu dobanda cu tot, la data pe care ti-o dau ei.

| mihai69 a răspuns:

De la cămătari. Şi rămâi pe drumuri definitiv.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

De la amanet
amaneteaza ceva
obtii banii pe loc

| Nonameagain a răspuns:

Nu poti, nu ai de unde.
Cu exceptia camatarilor, cu "ajutorul" carora poti ramane fara nimic. Chiar fara casa pe care le-o dai cu 2 lei.
Daca esti major, cel mai bine este sa te angajezi. Oriunde. Oricat de putin, tot e mai mult decat nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Cristiana_Acojocaritei_1993 a răspuns:

Farà un venit stabil dovedit, legal, nimeni nu iti va da imprumut sad Doar la prieteni sau rude.