| DiaaDiaa a întrebat:

FUNDA! Va rog, am nevoie sa stiu cum sa imi repornesc telefonul, e un Nokia lumia 520 cu windows phone. L-am inchis si i-am scos bateria iar dupa ce am pus-o la loc si am incercat sa il deschid imi aparea doar Nokia... si dupa tot ecranul se facea albastru. Ce se intampla? ce pot sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Ai putea face o resetare soft.
Principiul de resetare al unui terminal Lumia este același, indiferent că este Nokia Lumia 520, 720, 925 etc.
Cum efectuăm un soft reset pe Lumia

Pentru a efectua un soft reset, ținem apăsat butonul de micșorare a volumului și butonul power al telefonului până acesta se restartează.

Fiind doar un soft reset, vom observa că nimic nu a fost șters sau modificat, așa că fișierele noastre sunt în siguranță.

sau

Hard reset îl putem asocia cu resetarea generală a telefonului. Procedeul este puțin mai complex și foarte radical. Atunci când efectuăm un hard reset, toate aplicațiile, jocurile, fișierele și setările telefonului vor fi șterse.

Mai multe:

http://mystreet7.com/......one-8.html

| DiaaDiaa explică (pentru stlucian):

Mai ai o alta optiune? Nu merge nici una din resetari

| stlucian a răspuns (pentru DiaaDiaa):

Incearca o resetare fara cartela sim. Daca nici asa nu merge sad doar un service te mai poate ajuta.E o problema de soft (windowsphone)

4 răspunsuri:
| Mara_Ana_1993 a răspuns:

Pai, ai putea sa lasi bateria putin scoasa timp de 3 minute, si apoi reincerci si ecranul se face albastru dar scrie pe mijloc : Windows phone" si il lasi pana se deschide dar daca nu merge te duci cu el la magazin si ii spui cum sta treaba!

| DiaaDiaa explică (pentru Mara_Ana_1993):

Chestia e ca eu nu vreau sa pierd nimic din telefon si odata ce merg cu el la reparat nu se mai poate. Si nu nu scrie windos phone e doar albastru ecranul si sta asa 2 minute apoi se stinge!