| TheSoldier a întrebat:

Funda + Vot Am un calculator mai vechi... l-am desfacut si am scos procesorul sa il curat. i-am dat drumul calculatorului atunci cand procesorul nu era bagat si apoi l-am stins si am bagat procesorul si nu mai mergea... de ce nu imi merge? am incercat 3 procesoare

3 răspunsuri:
| Sebastian11x1 a răspuns:

Scoate cablul din sursa de alimentare, cauta pe placa de baza bateria de bios, scoate-o si pune in scurt pentru 5 secunde, apoi repune bateria la loc si incearca sa pornesti

| TheSoldier explică (pentru Sebastian11x1):

Bateria e aia rotunda nu?

| Sebastian11x1 a răspuns (pentru TheSoldier):

Da, aia,