| AndreiAntiTot12 a întrebat:

Gaurile negre sfideaza legile fizicii? asa se zice, dar macar stim si noi cate ceva despre ele? am vazut un documentar cu Leonard Susskind dar eram pe langa subiect!

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Niciun fenomen natural nu sfidează legile fizicii. Sfidează cel mult înțelegerea noastră curentă a legilor fizicii.

Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Despre gaurile negre se stiu extrem de putine lucruri si tot ce s-a spus sunt doar speculatii de vreme ce nimeni nu a avut curajul sa le testeze.Savantii spun doar ca ele nu se supun acelorasi legi ale fizici cum facem noi si ca ar sfida timpul si spatiul in sensul ca ar fi niste ''scurtaturi'' prin univers in care timpul nu exista sau ''curge'' altfel decat suntem obisnuiti.

| Denly a răspuns:

Se stie cate ceva, dar foarte putin. In viitor daca se va descoperi o masinarie care sa ajunga macar la viteza luminii oamenii vor trimite sateliti care vor studia mai bine gaurile negre.
Momentan gaurile negre sunt foarte departe de noi pentru a ajunge la ele.