| anonim_4396 a întrebat:

GreenGas sau co2? Ce alegeti la pistoalele airsoft? Apropo ce inseamna propan adica la ce tip de pistol se foloseste, ca de stiut stiu ca e gaz? La cele cu co2 in afara de buteliile de 12g poti folosii si tuburi? Daca da ce fel de gaz trebuie folosit la ele? Care este cel mai bun gaz folosit la un pistol cu gaz? tongue

Răspuns Câştigător
| robijam a răspuns:

Co2. Jericho 941. Pistoale pe gaz puternice. Doar butelii de 12 g. Red Gas.

| UnnamedKM45 a răspuns (pentru robijam):

Si de green gas de zici?

| robijam a răspuns (pentru UnnamedKM45):

Este mai slab si e recomandat la replicile ieftine pentru ca nu e asa de puternic.

| UnnamedKM45 a răspuns (pentru robijam):

De propan stii ceva?

| robijam a răspuns (pentru UnnamedKM45):

Propan, green gas, red gas acelasi lucru doar ca au presiuni diferite.m