| Veroniquest a întrebat:

H.E.L.P!

Am o imprimanta EPSON Stylus SX230.

De cate ori o deschid imi scrie pe ecran : Paper jam. (hartie blocta)

Am deschis capacul unde se afla cartusele si tot. nu exista nici o urma de hartie.

HELP! Ce sa fac? Funda

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai ceva cazut pe traseul hartiei, un bold, o agrafa, o bucatica de hartie, orice altceva. Nu ai treaba cu cartusele! Trebuie desfacuta imprimanta, la un service!

| Idealista a răspuns:

Salut,pai mi s-a intimplat si mie asa ceva si pentru a rezolva problema deschide capacul, iar apoi incearca sa scoti cilindrul in care se afla cerneala si vei vedea cu sigurata daca este vreo hartie blocata si o vei putea extrage; eu asa am facut si a mers :)
Iata niste exemple:
http://welcome.solutions.brother.com/......6_010.html
http://support.epson-europe.com/......rble_3.htm
Sper ca te-am ajutat. Funda? :)

| Veroniquest explică (pentru Idealista):

Nu am nicio hartie. Niciodata hartia care a fost scoasa nu a fost rupta.