| Bogdan201739 a întrebat:

Hay TPU! la un joc nou ce este varianta alfa beta si ce aste arli axes?

Răspuns Câştigător
| Marius_Marius_1997_AVLB a răspuns:

Early Acces inseamna ca jocul nu este inca lansat complet si este inca in "dezvoltare" si poti sa te joci dar nu o sa fie produsul final(il poti primi pe gratis sau sa dai bani pe el)
Alfa inseamna ca se poate juca dar este prima versiune
Beta inseamna ca jocul a mai primit update-uri si nu mai are asa multe buguri ca in alfa sau invers dar tot mai are glitch-uri
si apoi vine versiunea finala, adica lansarea jocului pentru toti jucatori

5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Early access?
Sunt o gramada (cu miile), nu avem noi de unde sa stim ce-ti place tie...

| Bogdan201739 explică (pentru CuriousStuff):

Sunt mai multe early acces?

| CuriousStuff a răspuns (pentru Bogdan201739):

Sunt mii de jocuri care se afla in early access. Din toate genurile. Unele necesita invitatie ca sa le poti descarca, devi un fel de tester pentru acel joc (dar nu te plateste nimeni). Altele poti sa le iei gratis, altele trebuie platite chiar daca sunt in early, cele mai multe trebuie platite.

| Bogdan201739 explică (pentru CuriousStuff):

Eu te-am intrebat ce este early acces. ok spune-mi la pool party

| CuriousStuff a răspuns (pentru Bogdan201739):

Poti sa reformulezi? Nu-ti inteleg intrebarea. M-ai intrebat daca sunt mai multe in early access si ti-am raspuns...