| Bââzz a întrebat:

Heeei! cine imi spune si mie va rog cum arata tableta de 10 insi? happy ma scuzati chiar nu stiu cum se scrie :l. tatal meu mi-a dat comanda de una si as vrea sa imi dati un exemplu cat de mare este; e cat un caiet a4 sau ca unul studentesc? va roog dau funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este mare cam cat un caiet studentesc, poate putin putin mai mica.Deci tine un caiet in mana si imagineazati tableta. Sper ca te-am ajutat!

| Bââzz explică (pentru anonim_4396):

Da. mersiwinking am promis funda. big grin da cum se scrie corect insi? thinking

| Bââzz explică (pentru Bââzz):

Nu mai conteaza.

| badbehaviourr a răspuns (pentru Bââzz):

Inch din câte ştiu eu

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Tableta de 10 inch are 25, 4 centimetri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa ma insel eu dar cred ca cei 10 inch reprezinta lungimea diagonalei displey-ului si in cazul asta tableta va fi cam cat un caiet normal. sad
Nu stiu daca merita funda.

| firstboy a răspuns:

Pai un inch are 2.5 cm deci 10 inchi 2.5*10=25 cm in diagonalahappy

| Bââzz explică (pentru firstboy):

happy nu am invatat asta pana acum de abia trec in a7-a

| firstboy a răspuns (pentru Bââzz):

Nici eu nu stiam eu trec acum a 8- a, am citit pe net, eu fiind un mare pasionat de it.
dac mai ai nelamuriri nu ezita sa le pui happy

| MembruSeniorTPU a răspuns:

Ai o explicatie detaliata pe pagina de mai jos:

http://lumeadigitala.ro/cat-este-de-mare-o-tableta-de-10-inch