| OctavianSps a întrebat:

Hei. Am comandat de pe olx o antichitate, iar ulterior am aflat ca este de fapt replica dar nu este nici vina vanzatorului. Daca nu ridic coletul de la posta ce se intampla?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După 10 zile îl trimite înapoi.

| Țoglă a răspuns:

Îl trimite înapoi.

| Trioda a răspuns:

Va fi returnat,si Tu pe OLX vei fi inregistrat ca neserios,fapt care iti va dauna pe viitor la tranzactii,poate chiar blocat etc.
Corect ar trebui sa anunti vanzatorul,sa ai explici dubiile tale,etc
gandeste invers, tu erai vanzatorul, si pateai chestia asta, cum reactionai, si cu banii luati si marfa nevanduta?

| OctavianSps explică (pentru Trioda):

Asta e lucrul pe care nu l-am inteles niciodata pe TPU. Bai daca un om pune o intrebare e clar ca vrea un raspuns la acea Intrebare, nu sa fie judecat de un nimeni din spate tastaturii care nu cunoaste niciun parametru despre situatie.

| Salieri99 a răspuns:

Se intoarce la destinatar, el va avea de pierdut costul transportului.