| Elinala a întrebat:

Hei! happy Am instalat un plugin ca sa pot sa-mi descarc VLC Media Player si acum cand intru pe google chrom ca pagina de pornire imi apare qone8..nu stiti cum pot sa fac sa-mi apara ca inainte google.com? (Precizez ca am windows 7 starter si am umblat in setarile paginii la "on startup" si "appearance" si le.am modificat in google.com, dar tot start.qone8.com imi apare). Daca ma puteti ajuta dau funda! big grin

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deschizi browser-ul si intri pe Personalizare(butonul cu 3 linii orizontale, se afla in drepta sus)/Instrumente/Extensii si la qone8 dai Elimina (butonul cu pictograma cosului de gunoi, este in partea dreapta a extensiei).
Dupa aceea poti seta sa-ti apara google ca motor de cautare, intrand tot asa, apoi Setari si la Cautare alegi google.

| gelu1970 a răspuns:

Qone8 e un virus.
ruleaza AdwCleaner
restartezi
intri in setari si alegi iarasi google ca predeterminat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

VLC nu are nevoie plug-in ca sa fie downloadat, tu ai instalat altceva. Intotdeauna citeste ce instalezi, daca dai click pe orice download, intr-o luna va trebui sa-ti formatezi calculatorul. Si nu mai folosi toate rahaturile de site-uri pentru download, majoritatea vin cu o gramada de adware sau virusi.

qone8 e greu de dezinstalat. Ai aici pasii pentru fiecare browser dar nu stiu cat de recenta este modalitatea sau daca va functiona:

http://www.techsupportall.com/remove-qone8-com-removal-guide/

De asemenea prima data ti-as recomanda sa incerci cu Adware-Removal-Tool-v3.7.exe care e posibil sa faca toata treaba pentru tine:
http://www.techsupportall.com/Adware-Removal-Tool-V3.7.exe