| Chitucea_Cornel_1999 a întrebat:

Hei,am o intrebare...sunt nou pe aceasta pagian.Ce rol au funditele, adica cu de ajuta?

4 răspunsuri:
| dienuta1990 a răspuns:

Buna! Funditele rasplatesc raspunsurile corecte ale utilizatorilor.

| Gonrax a răspuns:

Funda este echivalentul unui "Mulţumesc" virtual şi marchează răspunsul câştigător la o întrebare. Pentru a acorda o fundă, intră în pagina întrebării tale, iar în dreapta fiecărui răspuns vei observa o fundă portocalie. Trebuie doar să dai click pe cea din dreptul postării pe care vrei să o desemnezi câştigătoare. Toţi cei care au răspuns la întrebarea ta au lăsat la o parte, chiar şi pentru câteva momente, interesele şi grijile proprii pentru a-ţi oferi un sfat, o soluţie, o vorbă bună sau măcar pentru a-ţi lumina chipul cu un zâmbet. A alege un răspuns câştigător înseamnă a-ţi arăta recunoştinţa fată de cel care consideri că te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte şi, în acelaşi timp, va putea să se bucure de faptul că a reuşit să te ajute cel mai mult. A alege un răspuns câştigător poate fi felul tău de a mulţumi pentru ajutorul primit.

| GabiLeonte2 a răspuns:

Salut, Bun venit. O fundita este rasplata pe care o poate pune cel care intreaba catre raspunsul corect. Mai exact utilizatorul cu cele mai multe fundite se poate lauda.

| Andreiuza22 a răspuns:

De exemplu, daca tu pui o intrebare, iar acel raspuns ti se pare ca e corect sau folositor, poti darui funda. Daca tu dai un raspuns potrivit pentru întrebarea pusa de utilizator, iar acelui utilizator i se pare bun raspunsul iti poate darui fundita.Iar acum tu poti darui funda celui care te-a ajutat cel mai mult.