Întrebare recomandată | Fancyuiop a întrebat:

Hei! Am și eu o întrebare...Ce demersuri aș putea să fac pentru că în zona în care locuiesc să nu mai fie șatre de câini vagabonzi? Adică am încercat să anunț la un adăpost problema dar nu prea am fost luat în seamă. Ce soluții ar fi? Pentru că deranjează mulți trecători și foarte mulți copii

8 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Suni la hengheri si anunti ca deranjeaza toti acei caini. Alta solutie e sa vorbesti cu aia iubitori de caini sa adopte cate unul, sunt multe grupuri pe Facebook de acest gen

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se numesc șatre ci haite.
La Primărie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la primarie si vorbesti acolo.

| gabicoo a răspuns:

Corect e haite de câini vagabonzi. În șatre trăiesc minoritarii rromi!
Câinii comunitari sunt în "grija" primăriei din orașul tău. Fă o sesizare la serviciul de ecarisaj de la primărie. Sesizarea e bine să fie semnată de cât mai multe persoane ca să fie luată în seamă!
Succes!
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face o sesizare la Poliția Animalelor, cred ca fiecare IPJ are asa ceva, cainii vagabonzi chiar sunt un pericol pentru comunitate, cunosti si tu cazuri de acum cativa ani cu copii sfasiati de potai...Ti-am dat un link pentru Bucuresti, daca esti din alt oras cauti in orasul tau... https://www.plmb.ro/serviciul-politia-animalelor

| Xpressurself a răspuns:

Sunt haite nu satre. Suna la 112 si te directioneaza de acolo. Spune ca ai fost atacat. Probabil politia si hingherii se ocupa de asta.

| Darius521 a răspuns:

În audiență la don' primar laughing Zi / seară frumoasă.

| Fancyuiop explică (pentru Darius521):

Da, la don' baștan care învârte ban laughing)