| Radandam a întrebat:

Hei! Am un cont cu 43 de mii de urmăritori pe Instagram. Ma gândeam sa scot și ceva după urma lui. Și m-am gândit sa dau mesaj paginilor mai mici, brandurilor de haine pe insta, și sa nu le cer bine, ci produse în schimbul reclamei. Vreau sa le propun 3 zile de promovare la story, în schimbul a unor produse în valoare de 100 de EURO. Credeți că cer mult sau putin la cei 43000 de mii de urmaritori? Cei care aveți experienta în domeniul asta sau dacă ați văzut sau auzit despre reclame/promovări și câti bani se cer vreau sa îmi răspundeți. Și dacă știți cum se procedează, dacă ne înțelegem pe niște produse și mi le trimite prin fan curier nu plătesc nimic? Astept răspunsuri cât mai multe. Orice părere e bine venit. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

"Credeți că cer mult sau putin la cei 43000 de mii de urmaritori?"
Pana la urma ai 43.000 sau 4.3 milioane de urmaritori? ("43000 de mii"=43 de mii de mii=4.3 milioane)
Poate 50, dar 100 este deja exagerat pentru un neicanimeni.

| Radandam explică (pentru LPCTSTR):

Neicanimeni? Tu ai 100 de urmăritori, și bagi pizza toată ziua și ai 200 de kg

| LPCTSTR a răspuns (pentru Radandam):

Oare ti-ar cadea fata daca ai afla ca eu nu folosesc platforma aia?

Ma rog... conform statisticilor TPU din SATI, m-au vazut undeva la 250 de mii de conturi pana acum, chiar daca nu au interactionat cu mine; deci sunt net superior tie, asta si ca eu mai si ajut societatea prin TPU si nu fac reclama de sugativa pe TPU ca sa primesc "100 de EURO"winking tongue rolling on the floor

| RxTx a răspuns:

Hai sa le vindem ceva si iti dau si tie din banii care ii scoatem de la ei
eu pot sa te ajut cu alarme, sisteme de supraveghere video, automatizari care pornesc automat generatoarele electrice, scule, utilaje pentru horeca gastronomie bucatarie, hai sa le bagam reclama pe gat si daca vinzi ceva imi iese si mie ceva iti iese si tie ceva!
ce zici de treaba asta!?