| Teny a întrebat:

Hei bună, având în vedere ca mai sunt cateva luni pana la evaluarea națională 2017 as vrea sa știu ce s.ar putea da la mate, dar la romana?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Am sa te anunt dupa ce termin cursurile de clarvazator.

| christall a răspuns:

Http://m.mediafax.ro/......-15511258, iar pentru romana gasesti subiectele mai jos. http://m.stirileprotv.ro/lbin/mobile/index.php?article_id=3726419 Poti sa cauti si tu ce s-a dat in anii trecuti. Scrii evaluarea nationala, materia si anul. Bafta!

| alex15ccc a răspuns:

Salut, profesoara mea de romana mi_a spus ca s_ar putea sa pice caracterizarea, nu s-a mai de de câtva ani.

| anonim000x a răspuns:

Trebuie sa te uiti in programa. Nu are sens sa te gandesti ce o sa-ti pice. Sfatul meu e sa vezi ce lectii/genuri literare/specii literare/tipuri de probleme nu stii si pe alea sa le faci, pentru a diminua șansele de a avea un subiect la care sa nu td descurci.

Nu e bine sa iti faci planuri de genul:"anul trecut s-a dat genul liric, anul asta nu are cum sa se mai dea, deci nu il mai invat"sau "nu au mai fost probleme cu cerc de 4 ani, sigur o sa ne pice acum".

Pentru a lua o nota cat mai buna, trebuie sa știi cat mai multe lecții.