| adela2012 a întrebat:

Hei. Cand dai admitere la o anumita facultate, fiecare pune la dispozitie un numar de locuri, de exemplu 40. Dar am vazut ca pe langa admiterea pe care o dai in vara, in caz ca nu intri, mai poti sa dai o data in toamna. Locurile care sunt puse la dispozitie in toamna, sunt alte 40 sau le completeaza pe cele din prima admitere?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se mai organizeaza o sesiune de admitere in toamna doar daca nu s-au ocupat locurile la sesiunea de admitere din vara. Daca s-au ocupat toate locurile in vara nu se mai organizeaza sesiune in toamna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se completeaza cele ramase, atat la taxa cat si la fara taxa.
Recomandarea mea este sa intri din prima in vara.
Mai nou si la UPIT, se da admitere din vara aceasta pe baza de examen.

| adela2012 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu se ocupa toate din vara? Si la cele cu taxa sau fara cum se intra? Mai intai se ocupa cele fara taxa, au medie mai mare de admitere sau care e diferenta?