| ReadMe a întrebat:

Hei! Cand pornesc un videoclip de pe youtube se opreste la 2-3 secunde si dupa aia nu mai porneste...Am incercat sa dau play/pause si tot asa dar degeaba. Si tot ce downloadez se incarca super-greu. Si jocurile merg tot asa cu blocaje. Am modem de la Digi net mobil (21.6 Mbps) si credeam ca e de la el. Help me dau funda.

4 răspunsuri:
| DeeaVonP a răspuns:

Stick de la Digi? laughing Am avut si eu, merge foarte greu, uite ce sa faci ca sa mearga cat de cat mai bine : intri in fereastra de Digi, dupa jos iti arata niste imagini mici (un plic, un caiet de contacte, o rotita etc.). Dai click pe rotita accea dupa iti arata in stanga ferestrei : Connection, Selection, Preference etc...Dai click pe Selection (presupun ca acolo ai bifat ''Automat'') si setezi modul ''Manual''! Dupa dai click pe ''Preference'' : acolo iti arata ''Automatic'' si inca 2 lucruri, acolo ai bifat ''Automatic'', un rand mai jos de ''Automatic'' scrie : ''UMTS/HSPA only'', bifezi acea casuta, dupa dai pe (in dreapta jos) ''Apply'' si gata! happy Nici stick-urile nu's bune...merg foarte greu, nu-ti mai descarca jocuri sau alte chestii, nu te mai uita pe YouTube, iiti ia foarte mult din KB! Sper ca te-am ajutat, FUNDA? puppy dog eyes

| ReadMe explică (pentru DeeaVonP):

Cand dau pe rotita imi apare chestia aia de conectare (sa dau "conectare" altceva nu imi apare...

| CTLN a răspuns:

Pai reinstaleaza windows-ul big grin Altcv nu poti sa-i faci! S-ar putea sa fie si de la modem dar nu e 100%! Con teaza de cand ai windows-ul si cum l-ai intretinut(cum ai avut grija de el)! Daca nu e de la modem ..inseamna ca e de la windows...deci il reinstalezi! Am avut si eu probleme cu youtube-ul si am reinstalat windows-ul! Funda? am raspuns primul big grin

| ReadMe explică (pentru CTLN):

Deabea am instalat windowsul 8 acum 16 ore. Laptopul e nou-nout.