| Idontcare69 a întrebat:

Hei! Cat m-ar costa sa i trimit tatalui meu in Germania, prin poștă, cateva fotografii? Taxele sau tot felul de cheltuieli

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Te costă în funcție de cât este de greu plicul, taxa este la gramaj. Presupunând că nu-i trimiți mai mult de 10 poze, asta înseamnă câteva zeci de grame, adică undeva la 5-8 lei, nu e o avere. Dacă i-l trimiți recomandat, mai costă 4 lei... Undeva în jur de 10 lei te costă. Nu uita să scrii pe plic „BITTE NICHT KNICKEN, FOTOS", ceea ce înseamnă „Vă rugăm nu îndoiți, fotografii", ca să nu ai probleme cu deteriorarea lor...

| Idontcare69 explică (pentru angel74dm):

Doar 3 poze trimit happy mulțumesc!

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

2017 te saluta! Le scanezi si i le trimiti frumos prin email sa le printeze acolo, sau le trimiti direct pe mail daca le ai deja in format digital. Serios, cine naiba mai trimite poze prin posta in 2017?

| mentholinks a răspuns:

Eu am primit niste medicamente din Romania prin DHL si a costata 50 de euro. Nu aveau mai mult de 500 de grame. Prin posta probabil costa mult mai putin dar in niciun caz doar 10 lei.