| mrbogdan15 a întrebat:

Hei ce profil la liceu ar trebui sa fac ca sa merg la facultatea tehnica
eu ma gandeam la economie este bine dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad intrebarea asta de foarte multe ori.
Profilul din liceu nu conteaza, poti sa fi urmat un liceu sportiv si sa aplici la teologie sa te faci popa.
Desigur daca tu vrei ca sa urmezi ceva logic cu care sa continui, alege stiintele exacte, matematica, fizica, informatica. De aici poti sa mergi mai departe la o facultate tehnica si sa iti fie mai usor.
Cu economia ce vrei sa faci la o facultate tehnica? Inveti sa numeri bani si inveti contabilitate si apoi ajungi la o facultate tehnica unde studiezi despre. constructii, instalatii. curent, tensiune si motoare... n-are nicio logica. Desi nu conteaza profilul cum am spus. Poti face ce liceu doresti.

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Liceu tehnic...