| Cookie_2399 a întrebat:

Hei
Cine imi poate spune ce sampon pentru bucle sa folosesc?happybig grinsi balsam
Eu folosesc un sampon din germania nutri-glanz cred ca se numeste este de culoare maro si un balsam de la kallos sunt bune dar nu imi fac buclele mai perfecte decat daca ma dau cu spuma Intensa e ft buna... oricum parul meu este lung mai dinjos de spate si de aia cred ca buclele mele nu sunt atat de perfecte pentru ca parul e lung si greu si le face mai drepte straight face

Răspuns Câştigător
| natashacrown a răspuns:

Ha si eu care credeam ca numai parul meu e mia 'nebun'waiting am aceeasi problema adica aveam happy eu m-am tuns in scari si cum parul se increteste de la varfuri acum, e mai cret si in spate, si mentionez ca inainte era asa de buclat in fata si in spate statea pliostit xD! folosesc Pantten pentru volum, am folosil fructis special pentru parul cret, si sa nu te dai cu balsam ca nu te ajuta la nimic mai ales cu buclele, e si din vina ca parul este lung daca era mai scurt buclele erai mai 'conturate' daca te uit pe afara nu vezi fete cu parul lung si cret cret thinking eu spun sa ti'l mai 'scurtezi' putin sau sa ti'l tunzi in 2 sttraturi sau 3 asa o sa ai bucle superbe! iti garantezwinking si nu o sa mai ai nevoie de nu stiu cate spume, balsamul numai iti face buclele mai conturate dar le face sa nu stea chiar asa de frumos, le face sa se lase... deoarece este creeat sa faca parul sa poata fi pieptanat usor si sa fie mai stralucitor si mai fin dar cu buclele nu e asa.