| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 a întrebat:

Hei! Costa ca cineva din America sa imi trimită mie visa? Trebuie sa plătească la Ambasada acolo?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Confunzi chemarea cu viza. Nu sunt deloc acelasi lucru.

Viza nu se poate obtine decat personal, in urma analizarii dosarului + interviu la Ambasada Statelor Unite.

Faptul ca ai acolo rude care-ti pot face o chemare nu iti garanteaza primirea vizei. Cel mult iti simplifica putin dosarul, in sensul ca nu mai trebuie sa dovedesti ca ai acolo rezervari pentru cazare.

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

? Lol...

| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 explică:

Du-te dracu happy

| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 explică:

Am o treaba, iar acolo am neamuri si o verișoara trebuie sa imi trimită viza, prima daca când face asta si când merg eu singura, vreau sa stiu daca trebuie sa plătească pentru chemare! Daca nu știe cineva mai bine sa tacă!

| suntserios a răspuns (pentru Gabriella_Anna_Cristinna_1999):

Cum sa iti trimita ei viza?

Viza o iei de la ambasada SUA din Romania. Completezi formularele necesare, platesti taxa, te duci la interviu si primesti viza