| Andu01 a întrebat:

Hei! Cu privire la completarea formularului CNPP.RO, am si eu nevoie să aflu în ce constă termenul? Sunt doua căsuțe:
Eliberat de:
Valabil până la data:
Ce înseamnă? Si nu vreau sa bag după mintea mea, mi-e ca greșesc. Știe cineva? Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Desi nu spui banuiesc ca este vorba de actul de identitate (buletin sau carte de identitate).
La eliberat de scrii organul care l-a eliberat, de ex. SPCLEP...
La valabili pana la data de scrii data pana la care este valabil/a.
Ambele informatii le gasesti exact la fel pe actul tau de identitate.