| TheBlacKilleR0 a întrebat:

Hei! Daca de exemplu, ieri mi-am pierdut buletinul si azi am fost sa-mi refac altul ( cuacte, cu poza, cu tot), dar tot astazi mi-a fost gasit buletinul si l-am retras de la sectia de politie, acesta este considerat nul acum sau este inca in baza de date?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti folosi cartea de identitate gasita pana primesti noua carte de identitate. La primirea acestuia vei preda cartea de identitate gasita.

| Ionela200030 a răspuns:

Hei! Sunt in acceasi situatie, imi poti spune cum ai rezolvat aceasta situatie, se poate anula cererea de buletin facuta ieri, sa pot pastra in continuare buletinul, sau s-a anulat?