| DoooarEuuu a întrebat:

Hei! Deci azi am aprins PC-ul si nu se mai vede culoareA verde. Se vede albastru si rosu exagerat de tare. Am schimbat cablul care intra din monitor in placa video si tot asa se vede. Este din cauza monitorului?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ti-ai cam raspuns singur, din moment ce ai schimbat placa video si cablul si tot ai probleme, inseamna ca montorul este cel cu probleme.

| danutzu96 a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati. Mufa de intrare a semnalului a monitorului, mufa de iesire a semnalului video si chiar monitorul defect. Cel mai bine testezi cu alt monitor sau conectezi monitorul defect la atl pc/laptop.