| Maria_Anna_1994 a întrebat:

Hei. Detin un telefon Orange hiro. Il am de la craciun. A trecun prin niste situatii cum ar fi, sa cada in toaleta, sau sa cada pe ceva tare... Dar asta cu toaleta s.a intamplat acum doua luni. Mergea perf pana acum cateva zile cand nu puteam sa schimb poza de pe ecran decat daca.l inchideam si.l deschideam. Acum deloc. Se vede negru ecranu. Ce i.as putea face? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa mergi cu telefonul, impreuna cu factura si certificatul de garantie, intr-un magazin Orange Shop pentru verificari, eventual pentru trimiterea acestuia in Service.

Cu prietenie,
Orange Helper.

1 răspuns:
| AtomiX a răspuns:

Am vazut ca majoritatea fetelor au obiceiul sa scape telefoanele, nu stiu de ce laughing..mnah, daca se vede negru doar fundalul si merge sa umblii pe el etc, te duci la un service si iti resofteaza telu'. daca e tot ecranul negru si nu poti face nimic, e ca si cum ar fi inchis, cel mai probabil trebuie sa-i schimbi display-ul. Succes.