Întrebare recomandată | elena23c a întrebat:

Hei! Doresc si eu sa știu. în cazul în care ai un an de medicina dentara, facut la taxa. Te poti transfera la medicina generala în anul doi, la buget?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La "buget" nu ai cum sa te transferi tu, daca nu ai note foarte mari sa intri la categoria aceea.
Din cate stiu eu, sunt 20-30 de asemenea locuri si numai cei cu medii foarte mari, peste 9.50 ajung acolo.
Inca ceva, daca facultatea este privata, atunci nu exista "buget".

| Catrice a răspuns:

Nah.

| Nirvanaaa a răspuns:

Salut. Nu.
Din câte știu nu se mai accepta transferuri între facultatea de medicina dentară și medicina generală.
Cât despre buget, dacă dai din nou admiterea și iei nota mare, având în vedere ca anul la dentară e la taxa ai șansă la buget. Însă dacă dorești transfer atunci vei rămâne restul anilor în regim de taxa.

| Sophieka a răspuns:

Trimite-le un email cu intrebarea aceasta sau telefoneaza-i. Nu trebuie sa te prezinti sa stie cine esti, sau poti ruga pe cineva sa intrebe.

| ZappyTv69 a răspuns:

Cred că da, din ce oraș ești? Cunoști cat ar fi bugetul?