| Kiki20098 a întrebat:

Hei Salut este o intrebare cam amuzanta dar ma intereseaza
Adam avea buric?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

De marul lui Adam n-ati auzit? Eu da.
De buricul lui Adam nu, doar de Buricul Pamantului.
Probabil din cauza ca a fost facut din noroi.

21 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu avem cum sa stim asta. Dar parerea mea proprie este ca da, deoarece trebuia ca gena copilului sa fie completa. La fel si Eva care a fost facuta dintr-o coasta a lui Adam.
Dar este parere proprie. Un savant care se ocupa de genetica ar putea sa ofere un raspuns mai bun.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Adam avea buric. El nu era altceva decat o imbunatatire genetica a lui homo sapiens.

| ALGator a răspuns:

La fel ca și Dumnezeu. Întrebarea e ce buric are barza.

| alexandrualind a răspuns:

Da.Clar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, avea
Oare de unde?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Era tunat dintr-o versiune mai veche, nu a fost creat din vazduh.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Si i-a pus si scula mai mare?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi uitasem metru acasa dar nu cred ca l-a facut mai neam prost laughing

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

S-a merterit mai mult la creier.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Pacat, aveam sculele mai ceva ca negrii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avea buricuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da avea.Ca orice alt om normal.

| Deliiiia a răspuns:

Teoretic nu, depinde acum de particularitatile etapelor in care a fost creat, pe care insa noi nu le cunoastem.

| NAT0 a răspuns:

Da, l-am controlat eu.

Răspuns utilizator avertizat
| Stell99 a răspuns:

Da avea!
Adam era un hibrid creeat in laborator de catre extraterestrii si a fost crescut intr-un tub cu lichid.
Acel tub a functionat ca burta mamei si avea teoretic un cordon ombilical care a fost taiat cand a devenit adult.Practic el s-a nascut adult happy_

| anonim_4396 a răspuns (pentru Stell99):

Interesanta teorie

| Creierash a răspuns (pentru Stell99):

Apuca-te de scris carti. Am de gand sa fiu un cititor loial al tau.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Stell99):

Asa ma gandeam si eu.
Sunt curios de ce Dumnezeu nu si-a creat si o tipa misto ca sa-i toarne copil, a trebuir sa se duca la una maritata sa creeze necazuri.

| Ana1687 a răspuns:

Da

| PANZER42 a răspuns:

Pai Adam e facut de Sfantul Xenu, care era un extraterestru super inteligent ce inca mai conduce toate puterile lumii si face si drege Era prieten si cu Iluminati si Izabela si cainele lu' Cristi, dar acum, lasand gluma la o parte... Conform Bibliei, Adam NU, nu avea buric, deoarece el a fost creat din pamant, si nu nascut, astfel neexistand un eventual cordon ombilical care sa lege fetusul de mama, pe de alta parte nici copilarie n-a avut... potrivit Biblieilaughing