| `KiddO` a întrebat:

Hei! Salut! Vreau sa citesc ceva (pe langa cartile pe care ni le-a dat la scoala). Deci as vrea niste titluri de carti interesante gen dragoste, drama si un pic de aventura happy. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Elevul Dima dintr-a 7-a, Inviatie la vals, Scrisoare de dragoste de Mihail Drumes

Orasul cu salcami de Mihail Sebastian

| gabrielgypps a răspuns:

Pai ar fi timpul sa citesti cei trei mushetari de alexandru dumas.
sau aventurile lui tom sawyer de mark twain.
nu stiu cat ti se par de interesante cartile de drama, insa daca vrei ceva captivant care sa te faca sa nu lasi cartea din mana, incearca ce ti-am zis. daca vrei neaparat ce spui tu acolo, apoi cred ca enigma otiliei e optiunea ta.

| Flash a răspuns:

Am exact ce vrei: "Cristofor, magul din Carpati" e o combinatie de dragoste, drama, aventura si sf. O gasesti si pe scribd

| sandy a răspuns:

Sven Hassel e cel mai tare scriitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreauu sa citesc aventurile lui Tom Sawyer de Mark Twain.Imi puteti da si mie siteul?